Celem studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych” jest przygotowanie farmaceutów do prowadzenia opieki farmaceutycznej oraz innych świadczeń zdrowotnych (m.in. przeglądów lekowych) rekomendowanych do wdrożenia w aptekach ogólnodostępnych.
Program studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych” został przygotowany w taki sposób, żeby doskonalić przede wszystkim umiejętności praktyczne słuchaczy, stąd duża część zajęć ćwiczeniowych realizowana będzie w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Ma to ułatwić słuchaczom zaimplementowanie zdobytych kwalifikacji w realizacji zadań zawodowych farmaceutów.
Studia trwać będą dwa semestry i będą prowadzić do uzyskania kwalifikacji cząstkowych na poziomie 7 PRK. Planowany program studiów obejmuje 750 godzin nauczania (w tym 185 godzin kontaktowych i 565 godzin samokształcenia), co daje 30 punktów ECTS. Zajęcia realizowane będą w formie zdalnej oraz stacjonarnej (wykłady i większość seminariów on-line, część seminariów i ćwiczenia kontaktowo). Zajęcia prowadzone będą przez doświadczoną interprofesjonalną kadrę dydaktyczną Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz zaproszonych wykładowców – specjalistów w swoich dziedzinach, z innych Uczelni, a także praktyków aktywnie działających na rynku farmaceutycznym, w tym osoby, które przez wiele lat sprawowały opiekę farmaceutyczną oraz realizowały przeglądy lekowe za granicą (Anglia).
Kierownik studiów: dr hab. n. farm. Aleksandra Szopa, prof. UM Sekretarz studiów: dr hab. n. farm. Anna Serefko, prof. UM
Planowane rozpoczęcie I edycji studiów – październik 2022 r.
Liczebność grupy (roku) wynosić będzie nie mniej niż 40 i nie więcej niż 60 osób.
Po ukończeniu studiów podyplomowych słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów sygnowane przez władze Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, opatrzone stosowną pieczęcią.
Rozpoczęcie studiów uzależnione jest od liczby osób zainteresowanych.
Informacje i sprawy organizacyjne:
Centrum Kształcenia Podyplomowego UM w Lublinie, ul. Chodźki 7, 20-093 Lublin,
tel./fax. +48 81 448 51 22,
e-mail: opiekafarm@umlub.pl
Nabór na studia i przyjmowanie zgłoszeń: od 8 lipca 2022 r. od godziny 9.00 (zgłoszenia przesłane przed godziną 9.00 8 lipca 2022 r. nie będą brane pod uwagę).
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia w formie przesłanego skanu formularza zgłoszeniowego przyjmujemy na adres e-mail: opiekafarm@umlub.pl
Limit przyjęć: minimum 40 osób (decyduje kolejność zgłoszeń).
Uchwała Senatu nr 169/2022 z dn. 27-04-2022 w sprawie ustalenia programu studiów podyplomowych „Opieka farmaceutyczna w chorobach cywilizacyjnych”
(Link do uchwały)
Uczestnikiem studiów podyplomowych może być osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie 7 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki (wykształcenie wyższe) oraz osoby posiadające tytuł magistra farmacji
Wymagane dokumenty: Pobierz kwestionariusz osobowy 2022/2023
• Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych lub poświadczoną kserokopię dyplomu.
• Zdjęcie legitymacyjne – 1 szt.
Komplet dokumentów po zakwalifikowaniu można dostarczyć osobiście lub pocztą na adres:
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
ul. Chodźki 7
20-093 Lublin
Minimalna liczba uczestników: 40 osób
Opłata za studia: 6900,00 zł za cały cykl kształcenia
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki.