Informacje ogólne
Celem studiów podyplomowych „Koder medyczny” jest wykształcenie wykwalifikowanej kadry, która w prawidłowy i profesjonalny sposób będzie zajmowała się gromadzeniem informacji medycznej pozwalającej na zgodne z regulacjami prawnymi uzyskanie płatności za udzielane świadczenia opieki zdrowotnej. Studia oferują pozyskanie wiedzy między innymi z zakresu sprawozdawania, kodowania i rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej, prowadzenia dokumentacji medycznej, prowadzenia kolejki i harmonogramu przyjęć, zarządzania podmiotem leczniczym, gospodarki lekami, nadzorowania właściwego wykonywania umów zawartych z NFZ.
Studia trwać będą dwa semestry i będą prowadzić do uzyskania kwalifikacji cząstkowych na poziomie 7 PRK. Planowany program studiów obejmuje 775 godzin nauczania (w tym 175 godzin kontaktowych i 600 godzin samokształcenia), co daje 30 punktów ECTS. Zajęcia realizowane będą w formie zdalnej oraz stacjonarnej (wykłady zdalnie, wykłady połączone z ćwiczeniami kontaktowo i zdalnie). Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców praktyków z dużym doświadczeniem.
Kierownik studiów: mgr Michał Szabelski
Zastępca kierownika studiów: mgr inż. Magdalena Sakowicz
Zastępca kierownika studiów: mgr Iga Arcisz
Planowane rozpoczęcie II edycji studiów – październik 2024 r.
Liczebność grupy (roku) wynosić będzie nie mniej niż 35 i nie więcej niż 50 osób.
Po ukończeniu studiów podyplomowych słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia studiów sygnowane przez władze Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, opatrzone stosowną pieczęcią.
Rozpoczęcie studiów uzależnione jest od liczby osób zainteresowanych.